Wybierz województwo

Szukaj

Dodaj swoją firmę do katalogu na portalu terenowe-auta.pl i dotrzyj do tysięcy miłośników i posiadaczy samochodów terenowych w Polsce!

Typ dnia
P.P.H. JANPOL Sp. z o.o.   Opony do aut terenowych
ul. Nad Serafą 56
30-864 Kraków
tel. 12 657 30 43
e-mail: biuro@janpol4x4.pl
Katalog warsztatów i sklepów

mapa

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie dolnoslaskie podlaskie mazowiecke lodzkie opolskie slaskie lubelskie swietokrzyskie malopolskie podkarpackie
Losowe zdjęcie
Chmura tagów

Czy czarne skrzynki uratują nam życie?

Wszystko wskazuje na to, iż za kilka lat mozemy doczekać się seryjnego i obowiązkowego montowania urządzeń rejestrujących wszelkie ważne parametry jak m.in. prędkość czy droga hamowania

Zdaniem autorów projektu tzw. czarna skrzynka może przynajmniej o 10 proc. ograniczyć liczbę wypadków na drogach, których przyczyną jest nadmierna prędkość. 

Zarejestrowane dane pozwoliłyby na uzyskanie informacji o zachowaniu się kierowcy i pojazdu podczas wypadku oraz sporzadzenie profilu jego stylu jazdy. Takie rejestratory montowane są już w USA, gdzie ma być wprowadzony obowiązek ich posiadania.

W Niemczech takie urządzenia posiadają pojazdy policyjne i straży pożarnej. Natomiast w Szwajcarii już niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe udzialaja specjalnej zniżki, gdy właściciel pojazdu zgodzi się na bezpłatne zainstalowanie takiego urządzenia w swoim pojeździe.

Warto przypomnieć, iż od 2015 roku wszystkie nowe pojazdy będą musiały być obowiązkowo wyposażone w automatyczny system alarmowy E-Call, umożliwiający łatwe i szybkie wezwanie pojazdu ratunkowego lub policji. Byłaby więc możliwośc doposażenia takiego systemu o urządzenie rejestrujące.

Niemiecki parlament wystąpił już ze stosowną petycją do Unii Europejskiej, ale wciąż nie ma gotowego projektu.

źródło: auto-swiat.pl

Komentarze