Wybierz województwo

Szukaj

Dodaj swoją firmę do katalogu na portalu terenowe-auta.pl i dotrzyj do tysięcy miłośników i posiadaczy samochodów terenowych w Polsce!

Typ dnia
e-Pajero
e-Pajero
ul. Kartuska 64
77124 Parchowo
tel. 59 821-14-30
e-mail: zbyszek@e-pajero.pl
Katalog warsztatów i sklepów

mapa

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie dolnoslaskie podlaskie mazowiecke lodzkie opolskie slaskie lubelskie swietokrzyskie malopolskie podkarpackie
Losowe zdjęcie
Chmura tagów

Krzysztof Hołowczyc: W Polsce motorsport jest na najwyższym poziomie

W rozpoczynającym się jutro w Szczecinie rajdzie Baja Poland, będącym po raz pierwszy w historii rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross Country rozgrywaną w Polsce, wystąpi załoga Krzysztof Hołowczyc/Felipe Palmeiro, reprezentująca zespół Monster Energy X-raid Team. Hołowczyc po raz drugi w karierze zasiądzie za kierownicą MINI All4 Racing.

Polscy entuzjaści rajdów samochodowych po prawie rocznej przerwie będą mogli znów zobaczyć w akcji Krzysztofa Hołowczyca. Tym razem popularny Hołek będzie pilotowany przez Portugalczyka Felipe Palmeiro. To pierwszy start Hołowczyca z nowym pilotem. Wcześniej, od początku jego kariery w rajdach Cross-Country towarzyszył mu nieodłącznie Belg Jean-Marc Fortin. Hołowczyc, dwukrotny zwycięzca Baja Poland (2010,2011) jest jednym z głównych pretendentów do zwycięstwa w Szczecinie, choć konkurencja będzie w tym roku bardzo wymagająca. Na liście startowej widnieje bowiem wielu utytułowanych kierowców z całego świata. Wystarczy wymienić choćby: lidera Pucharu Świata Khalifę al Mutaiwei (ZEA), zwycięzcę Dakaru Jeana-Luisa Schlessera (FR), czy dwukrotnego zdobywcę Pucharu Świata Borisa Gadasina (RUS), żeby przekonać się jak silna stawka kierowców ruszy w piątek na podszczecińskie odcinki specjalne.

Jestem bardzo podekscytowany, że rajd Baja Poland znalazł się w kalendarzu Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross - Country. Jestem dumny, że Polska dołącza do innych krajów, gdzie rozgrywane są rajdy terenowe na najwyższym światowym poziomie. Na pewno to wielka szansa dla nas, aby rajdy Cross- Country zdobyły jeszcze większą popularność w naszym kraju. Od lat robię wszystko, aby pokazać, że w Polsce motorsport jest na najwyższym poziomie. W zeszłym roku po pasjonującej walce z moim sławnym kolegą z zespołu, Stephane Peterhanselem, udało mi się po raz drugi wygrać ten rajd. W tym roku powalczę z innymi szybkimi rywalami o tzw. „hat-trick”. Jestem przekonany, że atrakcji nie zabraknie, więc zapraszam wszystkich rajdowych kibiców na trasy w okolice Szczecina i Drawska Pomorskiego. Dla mnie ten rajd ma też szczególne znaczenie, gdyż po raz pierwszy w rajdzie terenowym nie będę pilotowany przez Jean-Marka Fortin , który jest obecnie związany zawodowo z konkurencyjnym zespołem wystawiającym Toyoty. Dziękuję „Fortepianowi” za wiele wspólnych przeżyć, gdy smakowaliśmy zarówno słodyczy zwycięstw, jak i goryczy niepowodzeń. Może jeszcze kiedyś uda nam się wystartować razem. Mam nadzieję, że z moim nowym, portugalskim pilotem Felipe Palmeiro uda nam się szybko nawiązać podobną nić zrozumienia jak mieleiśmy z Jean-Markiem - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Baja Poland jest szóstym z ośmiu rajdów w kalendarzu Pucharu Świata FIA. W trzydniowej imprezie w Polsce, kierowcy będą ścigać się podczas prologu oraz czterech odcinków specjalnych w okolicach Szczecina.
Rajd rozpocznie się w piątek od 12,7-km prologu (SS1). Sobotni przedpołudniowy OS będzie miał długość 93.30 km, natomiast drugi odcinek tego dnia będzie najdłuższym w tym rajdzie, bo liczącym aż 240,10 km. W niedzielę odbędą się dwa odcinki specjalne, każdy o długości 79 kilometrów.

źródło: informacja prasowa / v10.pl

Komentarze