Wybierz województwo

Szukaj

Dodaj swoją firmę do katalogu na portalu terenowe-auta.pl i dotrzyj do tysięcy miłośników i posiadaczy samochodów terenowych w Polsce!

Typ dnia
Audi Centrum Wrocław    SUW  Audi Q5 Q7
ul. Al. Karkonoska 47
53015 Wrocław
tel. 71 363 00 93
e-mail: info@audicentrumwroclaw.pl
Katalog warsztatów i sklepów

mapa

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie dolnoslaskie podlaskie mazowiecke lodzkie opolskie slaskie lubelskie swietokrzyskie malopolskie podkarpackie
Losowe zdjęcie
Chmura tagów

Mercedes chce stworzyć mini Gelandewagen

Jeśli chodzi o tworzenie i wypełnianie nowych, rynkowych nisz, Mercedes jest mistrzem. To właśnie firma ze Stuttgartu stworzyła CLS-a, a następnie jego odmianę Shooting Brake. Obecnie Niemcy pracują nad mniejszym sedanem, coupe - CLA.

To jednak nie wszystko co dla nas przygotowano. Okazuje się, bowiem, że fani pojazdów 4x4 także znajdą coś dla siebie. Plany Mercedesa na najbliższe lata są śmiałe. Obejmują stworzenie m.in. modelu GLA, który byłby odpowiednikiem uterenowionej A-klasy. Jednym słowem niewielki SUV segmentu premium.

W porządku. Tyle, że SUV-ów mamy pod dostatkiem. Brakuje raczej porządnych i solidnych terenówek, gotowych poradzić sobie w każdych warunkach. Mercedes i na to ma rozwiązanie - mini-G. 
Projekt jest obecnie w fazie rozwoju i nie wiadomo, czy ostatecznie trafi do produkcji. Choć wydaje się, że żal byłoby nie skorzystać z płyty planowanego GLA, w celu stworzenia na jego bazie solidnej, małej terenówki.

Jeśli mini-Gelandewagen powstanie, będzie napędzane silnikami stosowanymi w klasie A. Napęd na cztery koła obowiązkowy, podobnie jak stylistyka nawiązująca do większego G. 
Obecnie projekt istnieje pod kryptonimem X156. Mamy nadzieję, że niebawem przerodzi się w realny pojazd. Ewentualna wersja produkcyjna planowana jest na 2015 rok.

źródło: v10.pl

Komentarze