Wybierz województwo

Szukaj

Dodaj swoją firmę do katalogu na portalu terenowe-auta.pl i dotrzyj do tysięcy miłośników i posiadaczy samochodów terenowych w Polsce!

Typ dnia
e-Pajero
e-Pajero
ul. Kartuska 64
77124 Parchowo
tel. 59 821-14-30
e-mail: zbyszek@e-pajero.pl
Katalog warsztatów i sklepów

mapa

zachodniopomorskie pomorskie warminsko-mazurskie lubuskie wielkopolskie kujawsko-pomorskie dolnoslaskie podlaskie mazowiecke lodzkie opolskie slaskie lubelskie swietokrzyskie malopolskie podkarpackie
Losowe zdjęcie
Chmura tagów

RMF 4racing Team atakuje Baja 300 za zachodnią granicą

Zawodnicy RMF 4racing Team nie mają wytchnienia. W niedzielę zakończyli na drugiej pozycji pierwszą rundę zawodów z cyklu Pucharu Polski Off-Road a już w piątek rozpoczną ściganie u naszych zachodnich sąsiadów w Baja 300.

Baja 300 Mitteldeutschland potrwa od 18 do 20 maja 2012. Rajd, który zastąpił wielokrotnie wygrywaną i lubianą przez polskie załogi Baja Saxonię odbędzie się na trasie znanej uczestnikom międzynarodowego maratonu off-roadowego Drezno-Wrocław. Barwy RMF 4racing Team reprezentować będą w kategorii samochodów: Robert Kufel i Dominik Samosiuk a w kategorii quad - Maciek Albinowski.

Już wiele razy jeździliśmy po terenie tej kopalni - mówi Dominik Samosiuk. Można jednak poprowadzić tam wiele tras, które każdorazowo będą zupełnie inne pod względem technicznym. Najważniejsza będzie nawigacja i ona oprócz dobrego przygotowania pojazdów odegra tu kluczową rolę. Każdego dnia czeka nas ponad 6 godzin ciągłej walki - informuje pilot załogi RMF 4racing Team.

W ciągu dwóch dni zawodnicy pokonają trasę o długości 300 mil, czyli około 480 kilometrów na terenie kopalni odkrywkowej w pobliżu Hohenmölsen.

Będzie ciężko. Podłoże, na którym będziemy się ścigać powoduje, że za każdym pojazdem wzbijać się będą ogromne kłęby kurzu. Opadające drobinki tego pyłu atakują wszędzie. Po dobiciu do mety wyglądasz jak górnik - tłumaczy Maciek Albinowski z RMF 4racing Team.

W debiucie imprezy swój udział zapowiedziały załogi z Niemiec, Holandii, Belgii, Czech, Włoch, Szwajcarii i Polski, którzy do rywalizacji przystąpią na motocyklach, quadach, w samochodach i ciężarówkach.

źródło: v10.pl

Komentarze